Support a Charity

Polski Telefon Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Funding target: £15,000

Polski Telefon Zaufania dla Ofiar Przemocy w rodzinie to jedyna ogólnokrajowa organizacja, która udziela informacji i pomocy Polakom, którzy doświadczają przemocy w rodzinie i mieszkają w Wielkiej Brytanii.

0800 061 4004       e-mail: info@polishdvhelpline.org

Telefon jest czynny w środy od 9.30 do 13.30.

Połączenia z naszym numerem są bezpłatne z brytyjskich telefonów komórkowych i stacjonarnych

 

£190
raised
This campaign has been completed

More about our campaign

PONAD 300 OSÓB UZYSKAŁO OD NAS PORADĘ I POMOC W UBIEGŁYM ROKU. POŁOWA TYCH OSÓB, TO KOBIETY I DZIECI, KTÓRYM ZAGRAŻAŁO WYSOKIE RYZYKO WYRZĄDZENIA  POWAŻNEJ KRZYWDY LUB NAWET ŚMIERĆ. KONTAKT Z NAMI TO CZĘSTO DLA NICH OSTATNIA DESKA RATUNKU, A BARIERA JĘZYKOWA UNIEMOŻLIWIA IM SZUKANIE POMOCY W BRYTYJSKICH ORGANIZACJACH. NASZE DZIAŁANIA SPRAWIAJĄ, ŻE OSOBY TE OTACZANE SĄ SPECJALISTYCZNĄ OPIEKĄ W ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA I DZIĘKI TEMU SĄ BEZPIECZNE.

Osoby, które kontaktują się z nami mogą w ojczystym języku porozmawiać o swojej sytuacji, a pracownicy telefonu pomagają im ustalić, co mogą zrobić i na jaką pomoc mogą liczyć od brytyjskich organizacji, wyjaśniają w jaki sposób działają te organizacje, np opieka społeczna, czy policja, kierują osoby dotknięte przemocą do lokalnych organizacji, gdzie otrzymują bezpośrednią pomoc w swoim miejscu zamieszkania.

Nasza organizacja prowadzi również kursy na temat przemocy w rodzinie wyjaśniające mechanizmy działania przemocy, jej wpływ na rodzinę i dzieci. Oferujemy też psychoterapię telefoniczną z polskojęzcznymi wykwalifikowanymi psychoterapeutami. 

Pracownicy telefonu mają doświadczenie w pracy z ofiarami przemocy domowej w ramach brytyjskiego systemu opieki socjalnej, prowadzą również kursy na temat przemocy i mają kwalifikacje w zakresie pracy ze sprawcami przemocy w rodzinie. Jesteśmy członkami Polish Women Support Network i bierzemy udział w ich kampanii przeciwko przemocy w rodzinie "Przemoc to nie tylko..."

Organizacja nie otrzymuje żadnych dotacji rządowych i działa wyłącznie w oparciu o granty, które przyznawane są na ograniczony okres czasu. Coraz trudniej zdobyć nam środki na utrzymanie, a jest coraz więcej osób, które prosi o pomoc. 

 15 tysięcy funtów pozwoli nam na to, aby telefon był dalej czynny przez 8 godzin w tygodniu, a osoby do nas dzwoniące będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc w ojczystym języku. POMAGAJĄC NAM, POMAGASZ TEŻ INNYM!!

Polish Domestic Violence Helpline

The Polish Domestic Violence Helpline is a national helpline offering support to Polish speaking people who are affected by domestic abuse who live in the UK.

All major credit and debit cards accepted Secured by

Make a Donation Ltd. Registered in England & Wales. Company No. 07853867. Registered Office: 3 Manor Courtyard, Hughenden Avenue, High Wycombe, Buckinghamshire HP13 5RE